HISTORIA

DZIUBEK BAND powstał w 2011 roku w Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocławiu.
Tworzą go muzycy sprawnie poruszający się w stylach pop, funky, jazz, disco, a nawet dubstep.

Aerofony, czyli instrumenty dęte, znane są już od czasów Starożytności; mury Jerycha skruszały kiedy to siedmiu kapłanów zadęło w siedem trąb! Konstrukcja dęciaków zmieniała się przez wieki ale moc brzmienia i koloryt pozostaje wciąż ten sam. Najnowsze osiągnięcia technologiczne oraz poziom wykonawczy muzyków - instrumentalistów powoduje, że dęte składy zachwycają i zaskakują jakością wykonań.

Składy i brzmienia big-bandów Glena Millera czy Gila Evansa, inspirowały do powstawania jeszcze większych zespołów złożonych wyłącznie z instrumentów dętych oraz baterii perkusyjnych, tzw. concert bands lub wind orchestras.

Na tym polega wyjątkowość orkiestry DZIUBEK BAND. To pierwsza w Polsce profesjonalna, koncertowa orkiestra dęta, nawiązująca do zespołów tego typu w Japonii, Stanach Zjednoczonych czy Holandii. W składzie swym posiada big – band w wersjii koncertowej oraz tanecznej, a także koncertowy skład wykonujący najtrudniejsze kompozycje muzyki klasycznej, filmowej oraz rozrywkowej w brzmieniu, jak dotąd, niespotykanym w Polsce.

MARIUSZ DZIUBEK

Dyrygent, doktor sztuki muzycznej, aranżer, producent muzyczny. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wrocławiu, Bydgoszczy, a także Dolnośląskiej Szkoły Służb Publicznych we Wrocławiu. Od dzieciństwa związany ze środowiskiem orkiestr dętych; propagator instrumentów dętych i wszelkich projektów związanych z promocją zespołów dętych. Z powodzeniem koncertuje w kraju i za granicą, prezentując nietuzinkowe aranżacje muzyki poważnej, rozrywkowej i jazzowej.

dziubek band

DZIUBEK BAND oferuje: - pełnowymiarowy koncert muzyki polskiej
i/lub zagranicznej wraz z solistami
- oprawę artystyczną gali wręczenia nagród
- oprawę artystyczną festiwali , ekskluzywnych eventów
- autorskie aranżacje muzyczne oraz opracowania instrumentalne